Zapraszamy na VII Bieg Siedleckiego Jacka

Mnóstwo nowości i atrakcji!

VII Bieg Siedleckiego Jacka już 28 sierpnia. Dlaczego tego dnia warto przyjechać do Siedlec?
W tym roku przygotowaliśmy nowe trasy biegu na 5 km i półmaratonu, wiodące malowniczymi ulicami miasta. Każdy kolejny kilometr trasy to nie tylko frajda z biegu, ale i możliwość podziwiania piękna Siedlec. Obie trasy posiadają atest PZLA.

Kolejną nowością będzie obecność pacemakerów na trasie półmaratonu. Zastanawiacie się, czy dacie radę przebiec 21,097 km? Pomożemy! Niezależnie od tego, czy wstaniecie tego dnia lewą nogą, czy będzie za mocno grzało lub padało, pacemakerzy pomogą Wam dobiec do mety w założonym czasie.

Zarówno bieg na 5 km, jak i półmaraton zaliczane są do Grand Prix Traktu Brzeskiego. Jest to cykl pięciu imprez biegowych, który w tym roku rozpoczął Półmaraton Wiązowski, kolejne etapy to Mińsk Mazowiecki, Biała Podlaska i Platerów, a sierpniowy finał odbędzie się właśnie w Siedlcach.

Organizując Bieg Siedleckiego Jacka chcemy promować uczciwą sportową rywalizację i zasady fair play, pokazać prawdziwe piękno i radość z biegania - sportu wolnego dopingu. Dlatego dołączamy do elitarnego grona biegów w naszym kraju, które zdecydowały się na wprowadzenie kontroli antydopingowej. Pięć złotych z każdej opłaty startowej przeznaczymy na współfinansowanie badań antydopingowych, dzięki temu każdy uczestnik Biegu Siedleckiego Jacka dołoży swoją cegiełkę do tej słusznej idei. Obowiązkowym badaniom antydopingowym zostaną poddani zdobywcy trzech pierwszych miejsc w biegach głównych. Istnieje również możliwość przeprowadzenia dodatkowych badań wśród losowo wybranych zawodników.

Niemałą atrakcją będzie losowanie nagrody głównej. Spośród uczestników biegów głównych zostanie rozlosowany skuter Honda Wave 110i ufundowany przez firmę Honda Wyszomirski. Piękny, czerwony skuter, idealny do jazdy po mieście czeka już na szczęśliwego zwycięzcę.

W naszym miasteczku biegowym pojawi się specjalna Eko Strefa, do odwiedzenia której zachęcamy wszystkich sympatyków biegu, mieszkańców naszego miasta i oczywiście zawodników. Wraz z otwarciem Biura Zawodów (25 sierpnia) wystartuje pierwszy element Eko strefy - punkt zbiórki butelek PET.

Jak to działa? Zbieramy butelki PET. Przynosimy je do punktu i wymieniamy na specjalną biegową walutę – ‘EkoJacek’. Za każde 20 butelek PET, otrzymasz 1 ‘EkoJacka’. Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na bieg, udajesz się do Biura Zawodów i wymieniasz ‘EkoJacka’ na pakiet startowy. Przypominamy, że do rozdania mamy pulę 300 pakietów, z czego 50 rozdamy w dniu biegu.

Jeśli zgromadzisz więcej ‘EkoJacków’, będziesz mógł z nich skorzystać w dniu biegu. ‘EkoJacka’ wymienisz na pożywny posiłek w Strefie Gastronomicznej, taki sam, jaki otrzymają wszyscy biegacze w ramach pakietu startowego (1 ‘EkoJacek = 1 posiłek) lub wejście do strefy rozrywki dla dzieci (1 ‘EkoJacek = 1 wejście, bez ograniczeń czasowych).

Wszystkie zgromadzone butelki trafią do recyklingu, a o tym dlaczego trzeba segregować śmieci i jak to poprawnie robić będzie można się dowiedzieć właśnie w Eko Strefie. O przyjazną eko edukację dla dużych i małych zadbają Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach, Nadleśnictwo i siedlecki wydział WFOŚiGW. Z myślą o najmłodszych na boisku treningowym zorganizowane zostaną zajęcia z animatorami, którzy przeprowadzą ciekawe warsztaty, gry, konkursy z nagrodami i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony środowiska i segregacji odpadów. Nie zabraknie również konkurencji sportowych i artystycznych. Dla wszystkich dzieci wstęp wolny.

Jedno jest pewne – w ostatnią niedzielę sierpnia Siedlce staną się biegową stolicą regionu. Gorąco zapraszamy do zapisów oraz wspólnego kibicowania!