WOLONTARIAT

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać nowych ludzi i zdobyć ciekawe doświadczenie?
Chcesz zobaczyć, jak od podszewki wygląda przygotowanie dużej imprezy sportowej?
Dołącz do nas!

POSZUKUJEMY OSÓB:

 • o radosnym usposobieniu,
 • lubiących pomagać,
 • odpowiedzialnych,
 • entuzjastycznych,
 • chętnych do pracy zespołowej,
 • otwartych na nowe wyzwania.

Wiemy, jak ważni są Wolontariusze, to od Was zależy powodzenie całej imprezy.
Waszą bezinteresowną pracę i ogromne zaangażowanie doceniają nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim zawodnicy, kibice i wszyscy uczestnicy imprezy.

ABY ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM należy wysłać mailowe zgłoszenie na adres: w.rudzka@arm.siedlce.pl, podając w treści maila następujące informacje:

 • Imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy
 • W jakieś grupie zadaniowej chcesz pracować?
 • Kiedy możesz nam pomóc? Pracujemy od czwartku do niedzieli.
 • Czy masz jakieś doświadczenie w pracy wolontariusza?

Wolontariuszem może zostać osoba, która do dnia 30.08.2021 r. ukończy 14 lat.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego.
Skontaktujemy się z Tobą!

GRUPY ZADANIOWE:

1. Biuro Zawodów
Bardzo ważne miejsce i centrum logistyczne imprezy. Biuro Zawodów zostanie uruchomione już 3 dni przed biegiem. Rolą wolontariuszy będzie weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych i udzielanie informacji. Praca dla osób skrupulatnych, odpowiedzialnych, odpornych na stres.
Wiek: minimum 16 lat
Preferowane osoby ze znajomością języków obcych.

2. Strefa Mety
Miejsce dla osób sprytnych, zwinnych, z dobrym refleksem. Najważniejsze zadania, to sprawne kierowanie ruchem biegaczy na mecie (część biegaczy będzie finiszować, podczas gdy inna grupa biec kolejną pętlę) oraz wręczanie wody i medali wszystkim finiszującym zawodnikom. Co nie jest takie proste, gdy na metę wpada jednocześnie kilkadziesiąt osób!
Wiek: minimum 14 lat

3. Depozyt
Strefa dostępna wyłącznie dla zawodników. W depozycie będą oni zostawiać swoje rzeczy osobiste na czas imprezy. Wolontariusze przyjmują, a następnie zwracają właściwy bagaż. Nie wolno się tutaj pomylić 
Wiek: minimum 16 lat
Preferowane osoby ze znajomością języków obcych.

4. Punkt odżywiania
Biegnąc półmaraton w upalny sierpniowy dzień, warto się posilić, nie tracąc przy tym cennych sekund. Z pomocą przyjdą Wolontariusze, którzy będą ‘w locie’ częstować zawodników bananami. Trzeba je będzie na bieżąco obierać i kroić. Praca dla osób bardzo dynamicznych.
Wiek: minimum 16 lat

5. Punkt nawadniania
Punkty nawadniania zostaną rozmieszczone wzdłuż całej trasy biegu. Tutaj zawodnicy uzupełniają płyny i chłodzą się, nie przerywając biegu! Czas mija tu błyskawicznie, ponieważ non stop trzeba napełniać kubeczki z wodą i moczyć gąbki. Miejsce dla osób energicznych, które lubią szybkie tempo.
Wiek: minimum 14 lat

6. Grupa informacyjna
To sekcja, która doskonale wie, co, kto, gdzie, kiedy i jak. Idealna dla osób, komunikatywnych, które szybko przyswajają wiedzę i mają dobrą orientację w terenie. Waszym zadaniem będzie udzielanie informacji na niezliczoną liczbę pytań (od -gdzie jest toaleta, o której start biegu na 5 km, po – kiedy będą wyniki itp.). Niezbędne pozytywne nastawienie do ludzi 
Wiek: minimum 16 lat
Preferowane osoby ze znajomością języków obcych.

7. Zabezpieczenie trasy
Bardzo liczna grupa osób, która wraz ze służbami mundurowymi zabezpiecza trasę i wskazuje właściwy kierunek biegu. To od Was zależy, czy zawodnicy nie pomylą się na skrzyżowaniu!
Wiek: minimum 14 lat

8. Sekcja techniczna
Osoby do zadań specjalnych, które są z nami, gdy nic jeszcze nie ma. Już na kilka dni przed imprezą, roznoszą ulotki, przygotowują pakiety startowe, pomagają zbudować całe miasteczko biegowe, montować reklamy. Tylko dla osób silnych, zaangażowanych, które nie boją się ciężkiej pracy.
Wiek: minimum 16 lat

Każdy Wolontariusz otrzymuje:

 • pamiątkową koszulkę
 • napoje i wyżywienie
 • certyfikat
 • upominek /zaproszenie do Parku Wodnego Siedlce/
 • niezapomniane wrażenia :)

Do pobrania: