Pięć gwiazdek dla Biegu Jacka

Europejski certyfikat jakości.

Z dumą i radością informujemy, że VII Bieg Siedleckiego Jacka otrzymał właśnie najwyższy certyfikat przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.
Pięcioma gwiazdkami firmowane są biegi, które posiadają kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony oraz najwyższy możliwy poziom usług podczas organizowanej imprezy sportowej. Tym samym Bieg Siedleckiego Jacka dołączył do elitarnego grona najważniejszych imprez biegowych w Europie i obecnie stawiany jest na równi z takimi biegami, jak: Bratislava Maraton, Maraton de Sevilla czy Maraton Warszawski.

European Athletics postawiło sobie za cel wypracowanie odpowiednich standardów jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie.
Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie. W Siedlcach udało się spełnić je wszystkie!

VII Bieg Siedleckiego Jacka został pozytywnie zweryfikowany i jako jeden z nielicznych biegów w Polsce zostaliśmy wpisani do europejskiego kalendarza imprez biegowych w ramach projektu ‘Running for all’. Tym goręcej zapraszamy do udziału w Biegu Siedleckiego Jacka. Zapisy jeszcze trwają! Wszystkie informacje i aktualności na stronie www.biegjacka.pl.