PEC Sponsorem Strategicznym Biegu Jacka

Z wielką radością informujemy, że Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach dołącza do tegorocznej edycji Biegu Jacka jako Sponsor Strategiczny!

Dzięki wspaniałej współpracy z Przedsiębiorstwem Energetycznym będziemy mogli zorganizować jeszcze lepsze i bardziej ekscytujące święto biegania w naszym mieście. Wspólnie stworzymy niezapomnianą sportową atmosferę i podtrzymamy ducha zdrowej rywalizacji!

O Sponsorze

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. jest producentem i dystrybutorem ciepła systemowego dla miasta Siedlce, jak również producentem energii elektrycznej w wysokoprawnej kogeneracji. Posiadamy 195,6 MW zainstalowanej mocy cieplnej i 42,566 MW mocy elektrycznej. Zaopatrujemy w energię ok. 984 węzłów ciepłych poprzez sieć ciepłowniczą o długości około 89,97 km. Dostarczamy ciepło systemowe do około 60 tysięcy odbiorców w Siedlcach.

Celem firmy jest zapewnienie najwyższego komfortu cieplnego mieszkańcom miasta Siedlce. Pracujemy nad ciągłym podnoszeniem zaufania naszych Klientów oferując coraz wyższą jakość, bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła systemowego oraz konkurencyjne ceny usług. We wszystkich obszarach działalności kładziemy duży nacisk na minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne. Pracujemy nad rozwojem efektywnego systemu ciepłowniczego.

Wdrażamy najnowocześniejsze dostępne technologie

Uczymy jak racjonalnie korzystać z energii.

Do najważniejszych inwestycji, które są lub będą realizowane w najbliższym czasie należą: ,,Budowa kogeneracji gazowej o mocy około 8 MWe wraz z instalacją do wytwarzania chłodu, magazynem energii i siecią ciepłowniczą w Siedlcach” oraz  budowa ,,Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych z Odzyskiem Energii w Siedlcach”.

Produkcja ciepła z instalacji kogeneracyjnej zmniejszy produkcję ciepła wytwarzaną w kotłach węglowych tym samym zmniejszając emisję CO2 do atmosfery. Natomiast modernizacja sieci ciepłowniczej przy ul. Wyszyńskiego z wykorzystaniem rur preizolowanych zmniejszy straty przesyłanego ciepła.

ITPOK to nowoczesne, ekologiczne, bezpieczne rozwiązanie problemu odpadów komunalnych oraz ich efektywne wykorzystanie do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. działa na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.