Eko Strefa

Stawiamy na eko!

VII Bieg Siedleckiego Jacka coraz bliżej. Na uczestników imprezy, biegaczy oraz kibiców, czeka mnóstwo atrakcji i nowości. Jedną z nich będzie Eko Strefa.

Podczas tegorocznej edycji Biegu we współpracy z siedleckim Zakładem Utylizacji Odpadów w miasteczku biegowym powstanie specjalna Eko Strefa. Zaczynamy już na 3 dni przed biegiem. 25 sierpnia na parkingu stadionu piłkarskiego przy ul. Jana Pawła II 6 wraz z otwarciem Biura Zawodów wystartuje punkt zbiórki butelek PET.

Uwaga! Warunkiem zapisu i wzięcia udziału w biegach dla dzieci jest dostarczenie do punktu 20 sztuk czystych, plastikowych butelek po napojach o dowolnej pojemności.

Jak to działa?

Zbieramy butelki PET. Najlepiej zacząć już dziś! Przynosimy je do punktu i wymieniamy na specjalną biegową walutę – ‘EkoJacek’. Za każde 20 butelek PET, otrzymasz 1 ‘EkoJacka’.

Do skorzystania z Eko Strefy zapraszamy nie tylko biegaczy, ale także wszystkich kibiców i mieszkańców naszego miasta.

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko na bieg, udajesz się do Biura Zawodów i wymieniasz ‘EkoJacka’ na pakiet startowy. Przypominamy, że do rozdania mamy pulę 300 pakietów, z czego 50 rozdamy w dniu biegu.

Jeśli zgromadzisz więcej ‘EkoJacków’, będziesz mógł z nich skorzystać w dniu biegu. ‘EkoJacka’ wymienisz na pożywny posiłek w Strefie Gastronomicznej, taki sam jaki dostaną wszyscy biegacze w ramach pakietu startowego (1 ‘EkoJacek = 1 posiłek) lub wejście do strefy rozrywki dla dzieci (1 ‘EkoJacek = 1 wejście, bez ograniczeń czasowych).

Wszystkie zgromadzone butelki trafią do recyklingu, a o tym dlaczego trzeba segregować śmieci i jak to poprawnie robić będzie można się dowiedzieć właśnie w Eko Strefie. O przyjazną eko edukację dla dużych i małych zadbają ZUO, Nadleśnictwo i siedlecki wydział WFOŚiGW. Z myślą o najmłodszych na boisku treningowym zorganizowane zostaną zajęcia z animatorami, którzy przeprowadzą ciekawe warsztaty, gry, konkursy z nagrodami i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony środowiska i segregacji odpadów. Nie zabraknie również konkurencji sportowych i artystycznych. Dla wszystkich dzieci wstęp wolny.

 

Eko Strefa (punkt zbiórki butelek PET) i Biuro Zawodów będą czynne:

25 sierpnia 2016 – w godz. 12:00 - 20:00

26 sierpnia 2016 – w godz. 08:00 - 20:00

27 sierpnia 2016 – w godz. 08:00 - 20:00

28 sierpnia 2016 – od godz. 07:30 - do końca imprezy.