10. BIEG SIEDLECKIEGO JACKA

25 sierpnia 2019 r.

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa dziesiąta edycja naszego biegu.

W niedzielę 25 sierpnia ulice Siedlec opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele oraz rzesze sympatyków tej dyscypliny, którzy wyjdą na ulice kibicować sportowym zmaganiom.

Na uczestników czekają bieg na 5 km, półmaraton, Nordic Walking oraz biegi dla dzieci.

Półmaratończycy wystartują o godzinie 8.30 rano. Trasa składa się z dwóch pętli, zaopatrzonych w punkty z wodą, izotonikami i bananami oraz orzeźwiające kurtyny wodne. Nie zabraknie drużyny pacemakerów, którzy narzucą tempo i poprowadzą grupy biegaczy na określone czasy.

Sympatykom szybkiego i krótkiego biegania polecamy bieg na 5 km, który wystartuje o godzinie 11:00. Nasza piątka to świetny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę, których z roku na rok przybywa. Na trasie znajdą się dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna.

Tuż po starcie biegaczy na tę samą 5-kilometrową trasę wyruszą zawodnicy Nordic Walking.

Wszyscy uczestnicy Biegu Jacka otrzymają w pakiecie koszulkę techniczną, w tym roku w jaskrawym pomarańczowym kolorze z nadrukiem wykonanym specjalną farbą odblaskową. Będzie Was widać na ulicach po zmroku! Na mecie czekać będą piękne medale, które są jednocześnie ostatnim elementem kolekcji Grand Prix Traktu Brzeskiego. Siedlce są finałem tego popularnego na ścianie wschodniej cyklu biegowego. Po biegach w Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim, czas na siedlecki wielki finał i uhonorowanie zwycięzców.

Nieodłącznym elementem Biegu Jacka są niezwykle emocjonujące biegi dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Rywalizacja przebiegać będzie w czterech kategoriach wiekowych:

  1. Dziewczęta, chłopcy w wieku 5-6 lat (ur. 2014-2013) - 200 m
  2. Dziewczęta, chłopcy w wieku 7-8 lat (ur. 2012-2011) - 400 m
  3. Dziewczęta, chłopcy w wieku 9-10 lat (ur. 2010-2009) - 400 m
  4. Dziewczęta, chłopcy 11-12 lat (ur. 2008-2007) - 900 m

Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe koszulki i medale, a zwycięzcy na podium również puchary i nagrody rzeczowe.

Zapisy elektroniczne trwają tylko do 15 sierpnia do końca dnia!

Nie ma na co czekać!