Sport dla wszystkich!

Recykling dla każdego!

Podczas VII Biegu Siedleckiego Jacka napoje izotoniczne dla biegaczy zapewnia Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL. Otrzymaliśmy wsparcie w postaci bezpłatnych napojów izotonicznych o smaku arbuzowym w limitowanej serii aluminiowych puszek #TakeBackYourStreets! Przez cały czas trwania imprezy będziemy też prowadzić zbiórkę pustych puszek po napojach, które następnie przekażemy do recyklingu.

Napoje będą na Was czekać w punktach nawadniania na trasie półmaratonu. Podczas biegu będziecie mogli wzmocnić się łykiem izotoniku i kęsem banana. Niezastąpieni wolontariusze wyciągną również pomocną dłoń z kubeczkiem wody.

"Sport dla wszystkich - recykling dla każdego!” to hasło towarzyszące imprezom sportowym, które Fundacja RECAL wspiera, przekazując nieodpłatnie specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Ball  puszki aluminiowe z napojem izotonicznym.

Akcję wspierają także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA oraz Recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Jednym z głównych celów tego działania jest, aby osoby aktywne fizycznie były również liderami w zakresie recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Akcja ma zainspirować do bardziej świadomej troski o środowisko, przybliżając kwestie odzysku opakowań. Aluminiowa puszka, bowiem w 100% nadaje się do recyklingu i może być przetwarzana w nieskończoność, bez utraty jakości materiału.
Tematyka segregowania odpadów, recyklingu i inne ważne zagadnienia związane ze środowiskiem naturalnym i ochroną przyrody będą motywem przewodnim naszej specjalnej Eko Strefy. Koniecznie tu zajrzyjcie! W dniu Biegu na wszystkich chętnych czekają eko-ciekawostki, gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

 

RECAL_logo_podpis pelnyTAFISA Recognized Event Label