Siedlecka kranówka wspiera biegaczy!

Czy warto pić wodę z kranu? W Siedlcach zdecydowanie tak!

Podczas Biegu Jacka będziemy Was zachęcać do picia naszej pysznej i zdrowej kranówki. 

Wszyscy uczestnicy PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka na punktach nawadniania
na trasie oraz na mecie otrzymają do picia siedlecką kranówkę.

Specjalne poidełka od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach pojawią się także na terenie miasteczka biegowego – w Eko Strefie i Strefie gastronomicznej
na zieleńcu. Każdy spragniony będzie mógł orzeźwić się naszą wodą.

Co wyróżnia wodę w Siedlcach?

Siedlecka kranówka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i spełnia wszystkie normy sanitarne w zakresie parametrów fizykochemicznych i bakteriologicznych  określone  przez polskie i unijne przepisy prawne.

Nasza woda pochodzi z podziemnych pokładów położonych na głębokości ok. 100 m i podlega naturalnej filtracji w warstwach geologicznych, gdzie następuje proces jej oczyszczania.
Woda podziemna w Siedlcach jest wolna od bakterii, dlatego też nie ma potrzeby jej chlorowania, dzięki czemu zachowuje ona swoje wysokie walory zdrowotne i smakowe.

Łączna ilość składników mineralnych w siedleckiej wodzie wodociągowej wynosi średnio ok. 300 mg/l, co stawia ją w czołówce wód źródlanych, nisko zmineralizowanych wśród popularnych wód dostępnych na rynku.

Osoby aktywne piją siedlecką kranówkę. Wybieraj świadomie i pij wodę z kranu.

Promocja siedleckiej kranówki podczas Biegu Jacka to pierwszy etap i początek akcji propagującej picie wody z kranu realizowanej w ramach kampanii Siedlce? Naturalnie!